0
(0)

N26, najlepšia mobilná banka na trhu EÚ

naďalej pokračuje v rýchlom raste, keď v novembri vstúpila na ďalšie významné európske trhy. Od 21.novembra 2018 je mobilná banka dostupná v Dánsku, Nórsku, Poľsku a Švédsku. Okrem toho sa plánuje spustenie najneskôr v tomto roku roku aj v Lichtenštajnsku a na Islande. Spočiatku si zákazníci budú môcť vybrať medzi klasickým bezplatným kontom – tzv. štandardný účet N26 alebo obchodným (bussiness) účtom N26. Týmto banka n26 expanduje aj mimo rámec menovej únie a prináša tak svojim zákazníkom najlepšie užívateľské skúsenosti a flexibilitu počas cestovania v zahraničí, v EÚ alebo pri obchodovaní s eurozónou. Obzvlášť výhodné sa to javí najmä pre občanov EÚ, ktorí pracujú v krajinách mimo menovej únie, kedy týmto sa stáva používanie osobného bankového účtu ako mimoriadne efektívne a jednoduché.

Bližšie o ďalších krokoch N26 v tomto a budúcom roku (2018-19)

N26 spustila činnosť v roku 2015 a rýchlo rozšírila svoje služby v súčasnosti už na 22 európskych trhov. V októbri 2018 N26 oznámila, že prekonala 1,5 milióna používateľov, ktorí generujú mesačnú transakciu objemu prostriedkov viac ako 1 miliardu EUR. Samotní užívatelia banky a jej zákazníci vyhodnotili N26 ako banku s najlepšou aplikáciou pre mobilné bankovníctvo v Európe v App Store spoločnosti Apple a Obchodu Google Play.

Banka N26 má platnú licenciu pre celý európsky bankový trh a zamestnáva viac ako 500 zamestnancov v 3 svetových lokalitách, pričom sa primárne zameriava na objasnenie a aplikovanie skúseností v mobilnom bankovníctve pre „digitálnu generáciu“ tohto storočia. Nemá žiadnu pobočkovú sieť (žiadne prevádzky), N26 pracuje len online a svojim špecifickým a progresívnym prístupom doslova prepracováva bankovníctvo pre 21. storočie. Valentin Stalf a Maximilian Tayenthal založili v roku 2013 N26 a spustili ju začiatkom roku 2015. N26 v súčasnosti pôsobí v týchto krajinách: Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Írsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Spojené kráľovstvo. N26 banka oznámila, že zároveň vstúpi na trh v USA začiatkom roka 2019, kde bude pôsobiť prostredníctvom svojej 100% dcérskej spoločnosti N26 Inc. so sídlom v New Yorku. N26 okrem toho získala od investorov viac ako 215 miliónov dolárov na ďalší rozvoj, a sú to také veľké spoločnosti ako Tencent, Allianz X, Valar Ventures Petra Thiela, Horizons Ventures spoločnosti Li Ka-Shing, Earlybird Ventures, Battery Ventures atď.

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

N26 vstupuje na ďalšie trhy – už 22 krajín EÚ + USA
Tagy:

Názor na “N26 vstupuje na ďalšie trhy – už 22 krajín EÚ + USA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.