4.5
(2)

Všetky základné informácie o Revolut Slovensko

 

Je Revolut použiteľný na Slovensku legálne a rýchlo online dostupný?  ÁNO

Je reálnou konkurenciou pre ostatné, nielen kamenné banky?  √ ÁNO

Stačí na jeho použitie obyčajný smartfón a aplikácia zadarmo?  ÁNO

 

Kto a čo je Revolut?

 

Revolut banka porovnanie

Prečo? Spoločnosť alebo skôr čisto „mobilná banka“ Revolut je tzv. fintech start-up. Čo to presne znamená? Že sa jedná o spojenie slov financie a technológie, a teda aplikovanie najmodernejších technológií do oblasti bankovníctva a služieb s tým spojených. Keďže firma vznikla v roku 2015 na báze novovzniknutého podnikateľského plánu bez veľkých vstupných finančných prostriedkov iba s prihliadnutím na ambiciózny podnikateľský zámer, hovorí sa o nej ako o start-up firme. Spoločnosť poskytuje predovšetkým široké služby elektronickej peňaženky ako aj bankového účtu čisto len formou mobilnej aplikácie. Služba Revolut sa tak snaží konkurovať všetkým klasickým kamenných bankám v celosvetovom priestore najmä tým, že svojim zákazníkom ponúka rovnaké služby bankového účtu spojené s minimálnymi poplatkami, rôznymi výhodami spojenými s cestovaním v zahraničí a vysokú likviditu prostriedkov na účte nielen v etablovaných menách ako sú euro či dolár, ale aj nový fenomén – kryptomeny.

Revolut vznikol v roku 2015 vo Veľkej Británii, kedy si zakladatelia start-upu Nikolaj Storonskij a Vlad Yatsenko zadefinovali za cieľ vybudovať technologickú platformu pre poskytovanie širokých bankových a peňažných služieb tak, aby sa mohli financie používateľa spravovať rýchlo a jednoducho odkiaľkoľvek a kdekoľvek na svete len prostredníctvom mobilu. Odstránením zbytočných a skrytých poplatkov tak vytvorili zaujímavú platformu – mobilnú aplikáciu – ktorou sa snažia ponúknuť najvýhodnejšie konverzné kurzy väčšiny svetových mien bez potreby zložito navštevovať banky alebo prevádzať peniaze cez rôzne online zmenárne. V súčasnosti je možné bezplatne uskutočňovať platby a vyberať viac ako 150 rôznych mien z bankomatov v takmer všetkých štátoch na svete. To už je minimálne zaujímavé nielen pre všetkých cestovateľov, ktorý sa vedia k svojim peniazom v rôznych menách dostať prakticky veľmi rýchlo.

Revolut je možné si otvoriť aj zo Slovenska, a to priamo cez oficiálnu web stránku, pričom je možné si vytvoriť bankový účet až v troch rôznych menách, ale iba prvá z nich je zadarmo. Ďalej ponúka rôzne typy účtov – bez poplatku až po prémiový. Pre plnohodnotné využívanie postačuje aj základný balík Standard, ktorý spĺňa s prehľadom všetky požiadavky na bežné využitie, najmä pri cestovaní v zahraničí. Tu sú jednotlivé typy účtov:

Standard – 0 € / mesiac
Premium – 7,99 € / mesiac
Metal – 13,99 € / mesiac

Teraz akcia – zdarma platobná karta k účtu Revolut Standard pri otvorení cez tento odkaz (klik)

Ako si otvoriť účet v Revolute?

Na rozdiel od banky N26 nie je potrebný videohovor a tak sa otvorenie účtu stáva triviálnou záležitosťou:

 1. na oficiálnej webovej adrese revolut.com stačí vyplniť vaše telefónne číslo a počkať na SMS s odkazom na stiahnutie aplikácie pre Android alebo iOS
 2. po stiahnutí a inštalácii sa priamo v aplikácii rozhodnete pre typ účtu (viď vyššie) a v akej mene, ktorý si chcete otvoriť a na ktorý potom musíte poslať minimálne 50 EUR
 3. zároveň jedným tlačidlom si za poplatok 6 EUR môžete objednať platobnú kartu Revolut
 4. maximálne niekoľko dní počkáte, kým platobná karta príde cez slovenskú poštu priamo k vám domov

 

 

Aké výhody účet v Revolut prináša?

Napriek tomu, Revolut disponuje platnou bankovou licenciou pre trh EÚ (tiež v Británii, ak dôjde k tzv. tvrdému Brexitu), štandardný bankový účet ako ho poznáte z N26 alebo mBank nezriadite. Má to ale svoje výhody:

 • otvorenie účtu nie je pod takým prísnym dozorom ako je to napríklad u N26 alebo mBank, tzn. žiadne overovanie cez videohovor alebo overovanie totožnosti cez poštu, stačí nahrať občiansky preukaz
 • IBAN anglického účtu
 • platenie súm v cudzích menách (pre cestovateľov po celom svete v súčasnosti asi najkomplexnejšie riešenie)
 • platby vo viac ako 150 mien na medzibankovom výmennom kurze
 • fyzická aj virtuálna platobná karta s jej úplným ovládaním cez aplikáciu (vidíte PIN, CVC karty, vypínanie a zapínanie karty a pod.)
 • v reálnom čase si môžete prehadzovať peniaze medzi viacerými menami vrátane kryptomien! Možnosť zámeny až 29 mien za kryptomeny (služba sprístupnená automaticky po 3 týždňoch používania zadarmo), typicky dostupné kryptomeny ako Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP, atď.
 • rôzne vychytávky v rámci jedného účtu, napr. vo forme poistenia mobilu alebo cestovného poistenia
 • sporenie, tzv. Vaults, kde si odkladáte peniaze na určité zámery
 • priame platenie cez „odkaz na platbu“ – niekto iný zadá komplet údaje pre platbu a vy už iba zaplatíte alebo povolíte prevod prostriedkov vo svoj prospech
 • ochrana peňazí na účte v zmysle Európskeho systému poistenia vkladov

 

Aké nevýhody môže pre niekoho Revolut prinášať?

 • účet bez úročenia vkladu
 • nemá zabudovaný skener IBAN a QR kódov
 • pozor na virtuálnu platobnú kartu, ktorá nemusí byť u všetkých samoobslužných zariadeniach v zahraničí akceptovaná (niekde sa vyžaduje iba debetná alebo kreditná karta)
 • iba cudzojazyčná podpora na chate (angličtina)
 • k účtu sa dostanete iba cez mobil
 • mesačný limit 6 000 EUR pre všetky transakcie na účte/mesiac

 

 

Článok sa bude ďalej dopĺňať priebežne..

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

Revolut banka – kto a čo to je?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.