5
(2)

Revolut je spoločnosť sídliaca v Londýne. Pôsobí v oblasti mobilného bankovníctva, pričom jej bankové služby sa stali rýchlo populárnymi naprieč celým svetom. V roku 2019 začala svoje produkty oficiálne ponúkať aj na slovenskom trhu. V čom sa Revolut účty a karty odlišujú od klasických bánk a prečo by ste nad nimi mali uvažovať aj vy?

Výnimočnosťou platformy Revolut je jej dostupnosť výhradne v podobe mobilnej aplikácie. Do bankového účtu sa neviete dostať prostredníctvom webového rozhrania, jedine cez aplikáciu v smartfóne. Týmto krokom sa Revolut snaží priblížiť moderným používateľom, ktorí na sledovanie stavu účtu a vykonávanie transakcií využívajú predovšetkým telefóny.

Jednoduché založenie účtu z pohodlia domova

Jeden z významných benefitov Revolutu pocítite hneď pri zakladaní účtu, ktoré je mimoriadne rýchle a jednoduché. Na webe spoločnosti Revolut zadáte svoje telefónne číslo, na ktoré vám obratom príde link na stiahnutie aplikácie v podobe SMS správy. V appke následne vyplníte základné osobné údaje, zvolíte si typ účtu, overíte svoju totožnosť a vložíte 10 €. Tým bude váš účet založený a pripravený na používanie. Objednať si môžete aj fyzickú Revolut platobnú kartu, ktorá vám do niekoľkých dní príde poštou. Vyhnete sa tak návšteve banky a takisto všetkým „papierovačkám“ a byrokracii.

Revolut účet pre každého

V aktuálnej dobe ponúka Revolut viacero typov účtov. Pri osobných účtoch si môžete vyberať zo 4 balíkov. Tie sa líšia výškou mesačného poplatku, na ktorý sú naviazané rôzne benefity.

  • Revolut Standard: poplatok 0 € mesačne, výbery zadarmo do 200 €, možnosť vedenia účtu vo viacerých menách naraz
  • Revolut Plus: poplatok 2,99 € mesačne, poistenie proti krádeži do 1 000 €, 90-dňová ochrana vrátenia peňazí
  • Revolut Premium: poplatok 7,99 € mesačne, výbery zadarmo do 400 €, možnosť nákupu kryptomien
  • Revolut Metal: poplatok 13,99 € mesačne, výbery zadarmo do 600 €, cestovné poistenie, výhodný cashback

Samozrejme, jednotlivé účty majú medzi sebou aj ďalšie menšie rozdiely. Ich spoločnou výhodou je však veľmi dobrý pomer medzi cenou a možnosťami, ktoré prinášajú.

Inovatívny Revolut business účet pre podnikateľov

Okrem osobného účtu si viete založiť aj Revolut business účet, ktorý zjednodušuje správu firemných financií. Napríklad, účet si môžete priamo prepojiť s účtovným softvérom. Vďaka tomu vám odpadne množstvo práce naviac pri evidencii príjmov, nákladov a výdavkov. Revolut business účet dokážete jednoducho sprístupniť aj spolupracovníkom a umožniť im tak vykonávať transakcie. Nemalým benefitom je aj možnosť zamieňať meny jedným klikom v aplikácii. Viete tak rýchlo posielať peniaze nielen v rámci EÚ, ale aj do Ameriky a to bez akýchkoľvek poplatkov.

Aj v rámci Revolut Business účtu sú dostupné rôzne balíky, ktoré sa líšia ponúkanými službami a možnosťami. Základom je Business Free bez mesačného poplatku. Za určitý mesačný poplatok viete mať účet Business Grow, Scale alebo Enterprise.

Výhody Revolut účtu 

Cieľom spoločnosti Revolut je prinášať ľuďom riešenia, ktoré im pomôžu narábať s financiami jednoduchšie a „vyťažiť“ z nich čo najviac. Aplikácia zahŕňa mnohé praktické funkcie, ktoré vám umožnia nielen výhodne platiť a vyberať peniaze, ale aj efektívne šetriť, investovať a analyzovať váš finančný stav.

Výber z bankomatu zadarmo aj v zahraničí

Revolut účet je perfektným riešením pre každého, kto pravidelne cestuje do zahraničia. V prvom rade, na vašom účte môžete mať peniaze až v 28 menách. Peniaze si rozmeníte priamo v aplikácii a nemusíte tak navštevovať žiadnu banku. Zmeny medzi jednotlivými menami sú vykonávané na základe medzibankových kurzov, čo pre vás znamená značnú úsporu. Napríklad, pri zmene eura na českú korunu dostanete za jedno € viac českých korún ako keby ste si peniaze rozmieňali klasicky v kamennej pobočke banky.

Peniaze si vďaka Revolut karte môžete do určitej sumy (podľa typu účtu) vyberať úplne zadarmo vo viac ako 150 menách. Či už budete v Chorvátsku, alebo v Los Angeles, za výber peňazí z bankomatu nebudete platiť žiaden poplatok.

Kupujte kryptomeny alebo akcie priamo z vášho účtu

V rámci aplikácie môžete nakupovať kryptomeny, ako napríklad Bitcoin. Dokonca, jednou z možností sú aj akcie z americkej burzy. Vďaka rozumnému investovaniu dokážete vaše peniaze z bankového účtu výhodne zhodnotiť. Keďže všetky transakcie a prehľady máte dostupné v jednej aplikácii, nemusíte si otvárať účet u iných online brokerov

Jednoduché sporenie a podrobné prehľady

Aplikácia Revolut prináša množstvo analytických nástrojov, vďaka ktorým budete mať vždy perfektný prehľad o vašich príjmoch a výdavkoch. Nastaviť si môžete aj rôzne typy sporení napríklad sporenie pri každej platbe. Suma nákupu sa v tomto prípade vždy zaokrúhli nahor, pričom rozdiel medzi reálnou a zaokrúhlenou čiastkou sa pripíše na váš sporiaci účet.

Súčasťou appky je zoznam zliav a cashback ponúk. Vďaka nim môžete pri nákupoch ušetriť aj niekoľko desiatok či stoviek eur. V prípade cashbacku získate istú časť peňazí z nákupu späť. Táto čiastka sa automaticky pripíše na váš Revolut účet.

Skúsenosti s Revolut účtom

Revolut účty sú sprevádzané skvelými recenziami. Nie je preto žiadnym prekvapením, že ich využívané je nesmierne obľúbené po celom svete. Bankovníctvo so spoločnosťou Revolut nie je výhodné len na papieri, ale aj v reálnom živote. Obávať sa netreba ani o bezpečnosť. Okrem klasických foriem zabezpečenia využíva Revolut aj pokročilé bezpečnostné riešenia. Príkladom je systém, ktorý zablokuje platbu z vášho účtu vykonávanú z miesta, na ktorom sa práve nenachádzate. V rámci aplikácie si môžete nastaviť aj rôzne limity na míňanie prostriedkov, prípadne jedným klikom zablokovať kartu a zakázať transakcie.

Revolut účet predstavuje spoločne s kartou naozaj revolučné riešenie, ktoré má na slovenskom trhu pred sebou ešte poriadny kus cesty. Ak jeho možnosti oslovili aj vás, neváhajte ho vyskúšať. Skutočne sa oplatí a ľutovať tak rozhodne nebudete.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

Revolut karta: všetko čo potrebujete v roku 2021 vedieť

Ďalšie zaujímavé články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.