0
(0)

Služba Google Pay ™ je na Slovensku možná aj pre užívateľov banky N26. Oficiálne to potvrdila aj banka N26 na svojej webovej stránke a zároveň zaslala emailovú informáciu všetkým svojim klientom.

Čo je Google Pay?

Google Pay je rýchly a jednoduchý spôsob bezkontaktného platenia výhradne cez smartfón (OS Android). Nevyhnutnou podmienkou fungovania služby Google Pay je totiž NFC čip, ktorý musí mať tvoj smartfón. Druhou podmienkou je voľne dostupná aplikácia Google Pay, do ktorej musíš nahrať údaje platobnej karty N26, ktorú chceš pri platení používať. Telefón musí byť tiež zabezpečený proti jednoduchému odomknutiu hlavnej obrazovky  – a to buď PIN kódom, odtlačkom prsta alebo mriežkou, nakoľko až po jeho odomknutí je možné platbu na terminály uskutočniť a toto opatrenie má samozrejme logicky bezpečnostnú funkciu. Po odomknutí už len stačí priložiť mobil, nie je potrebné spúšťať aplikáciu Google Pay. V blízkej budúcnosti bude možné platiť aj za nákupy cez internet. E-shopy, ktoré budú túto službu ponúkať, budú označené logom Google Pay.

Výhody platenia prostredníctvom Google Pay?

  1. Rýchly a lepší spôsob platby – len s telefónom. Prilož k terminálu (bez otvorenia aplikácie) a zaplať online, dokonca aj bez internetu v mobile.
  2. Všetko na jednom mieste pod svojim Google účtom. N26 platobná karta raz spárovaná s Google Pay už nikdy nebude vyžadovať žiadne ďalšie údaje.
  3. História vykonaných platieb, notifikácie, zoznam tvojich spárovaných debetných či kreditných platobných kariet pod Google Pay – všetko ovládaš jedným klikom vo svojom mobile.
  4. Nadštandardná bezpečnosť pri platení, ktorú garantuje a poskytuje firma Google – Google Pay a Google Play sú ochranné známky spoločnosti Google LLC.

Spôsob inštalácie a použitia?

Stiahni aplikáciu Google Pay, pridaj svoju N26 platobnú kartu a plať vo svojom obchode..

Nemáš ešte účet v N26 banke? Na oficiálnej web stránke banky N26 si ho otvoríš online už za 8 minút!

Video: ako používať Google Pay?

Iné často kladené otázky:

 

Ako fungujú platby do 20,- €?

Pri platbách do 20 € nemusíš svoj smartfón ani odomykať. Pri platbách nad 20 € je nutné odomknutie telefónu, no PIN kód na čítačke kariet (do terminálu) už zadávať nie je potrebné.

Kde na Slovensku sa dá takto platiť?

V súčasnosti približne vraj na 43 000 obchodných miestach na celom SK. Všade, kde vidíš ikonku bezkontaktnej platby. Ako vyzerá?

Asi takto: 

Aké presné špecifikácie musí spĺňať môj telefón, aby fungoval so službou Google Pay?

Ak chceš používať službu Google Pay, zariadenie Android musí podporovať technológiu NFC (komunikáciu v blízkosti polí) a HCE (emulácia hostiteľskej karty). Môžeš to jednoducho vo svojom smartfóne zistiť, a to tak, že otvoríš aplikáciu Nastavenia a výberom položky „Bezdrôtové siete a siete.“ klepneš na položku „Viac“. Ak uvidíš funkcionalitu NFC, môžeš svoje zariadenie v službe Google Pay používať a vykonávať platby so svojou kartou N26 v obchodoch.

Ako môžem v obchode používať službu Google Pay?

Je to veľmi jednoduché. Google Pay funguje na termináloch, kde vidíš logo Google Pay alebo logo bezkontaktnej platby. Najskôr (pri platbách nad 20 eur) prebudíš svoj mobil. Potom ho podrž tesne nad terminálom. Počkaj, kým sa nezobrazí potvrdenie, a to je všetko. Nie je potrebné ani otvoriť aplikáciu.

Aké karty N26 pracujú so službou Google Pay?

Každá platobná karta N26 pracuje so službou Google Pay. V súčasnosti však existujú isté obmedzenia v závislosti od krajiny užívateľa. (Služba Google Pay je v rámci EÚ k dispozícii iba v Španielsku, Belgicku, na Slovensku a v Írsku).

Potrebuješ dátové pripojenie na používanie služby Google Pay?

Nie! Dokonca aj vtedy, keď nie si pripojený k sieti. Dokonca môžeš pred pripojením znova uskutočniť až 10 platieb.

Je služba Google Pay bezplatná?

Áno! Je to úplne zadarmo. Stačí stiahnuť aplikáciu priamo z obchodu Google Play.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Služba Google Pay ™ je na Slovensku funkčná od apríla 2018 aj s platobnou kartou N26!
Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.