0
(0)

Založenie bankového účtu za 8 minút !

V súčasnosti pravdepodobne neexistuje jednoduchšia cesta ako si založiť plnohodnotný bežný účet cez internet, než je tomu v n26 banke.

Stačí splniť zopár podmienok a bežný účet bez zbytočných poplatkov môžeš mať založený do 8 minút.

Aké sú teda podmienky?

 • občan SR s platným cestovným pasom,
 • vek najmenej 18 rokov,
 • moderný smartphone so systémom Android 4.4 a vyšší alebo iOS 9.0 a vyšší
 • platná emailová adresa
 • reálna adresa pre správne doručenie platobnej karty k účtu

Cena za účet?

0,- € mesačne, viac informácií nájdeš v tomto článku.

Ako vyzerá účet v mobile?

Aplikácia n26 v slovenskom mobile (klikni pre zväčšenie):

Detailný proces založenia účtu v n26 banke

Založenie účtu (registrácia) na začiatku môže prebiehať dvoma spôsobmi buď priamo cez aplikáciu n26 pre Android alebo iOS alebo priamo vyplnením online formulára na webových stránkach banky n26. Po vykonaní registrácie obdržíš email s odkazom na aplikáciu, ktorú si stiahneš do mobilu a ďalší krok už prebieha iba skrze ňu. Pre občanov SR je v súčasnosti vyžadované overenie žiadateľa o založenie účtu prostredníctvom videohovoru. Ten prebieha jednoduchým spôsobom, keď sa banka n26 ozve žiadateľovi priamo na jeho mobilné telefónne číslo a v čase, ktorý si zadefinuje sám žiadateľ. Krátky pohovor vedený v anglickom alebo nemeckom jazyku obsahuje jednoduché overenie identity žiadateľa a to predovšetkým vytvorením aktuálnej fotky tváre a fotokópie cestovného pasu (ukázanie na kameru v mobile), to všetko cez samotnú aplikáciu banky. Všetkými krokmi ťa pomaly prevedie zamestnanec banky, ktorý má vždy veľkú trpezlivosť a je patrične ochotný a nápomocný. Počas celého procesu registrácie sa osobne fyzicky nikdy nestretneš so žiadnym zamestnancom banky n26. Stačí vedieť komunikovať aspoň v základnej rovine, napr. vyhláskovať svoje meno či rodné číslo. Po tomto overení je účet prakticky okamžite aktívny a môžeš veselo „bankovať“…

Zároveň je v ten istý alebo nasledujúci deň odoslaná platobná karta Mastercard, ktorá je vydávaná ku každému platne zriadenému účtu zadarmo a bez ročných alebo iných skrytých poplatkov! Je doručovaná na zadanú poštovú adresu a keďže je potrebná pre plnohodnotné fungovanie novozriadenému účtu, odporúčame si ju doručiť na reálnu adresu, kde sa zdržuješ. Doručenie je otázkou maximálne niekoľkých pracovných dní (v mojom prípade 2 pracovné dni).

 

Vlastný účet s IBAN začínajúcim s DE, je to také lákavé!

Po obdržaní platobnej karty ju jednoducho aktivuješ priamo v mobilnej aplikácii n26 banky. Okamžite tak s ňou môžeš vykonávať transakcie. Tie sa dajú dovtedy vykonávať aj cez bežný účet, keď ti po jeho zriadení okamžite príde email s prideleným IBAN-om tvojho účtu, začínajúceho sa mimochodom s lukratívnym kódom krajiny DE = akceptácia po celom svete.

⇒ ZALOŽ SI ÚČET HNEĎ TERAZ PRIAMO NA OFICIÁLNEJ STRÁNKE BANKY N26

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Založenie osobného bankového účtu za 8 minút cez internet alebo ako si založiť účet zadarmo v N26
Tagy:

2 názory na “Založenie osobného bankového účtu za 8 minút cez internet alebo ako si založiť účet zadarmo v N26

 • 16/09/2019 o 20:39
  Permalink

  chcem si založiť účet ale neovládam jazyk ani anglický ani nemecký ako mám postupovat

  Odpovedať
  • 16/09/2019 o 21:00
   Permalink

   N26 je nemecká banka, ktorá pôsobí na trhu EÚ -> len menová únia = euro, teda aj na SK. Zatiaľ nezaviedli natívnu podporu v slovenskom jazyku. Zameranie banky je v prvom rade pre ľudí, ktorí sú multi-kulti, cestujú, poznávajú iné krajiny, vedia cudzie jazyky ako sú angličtina a pod. Na ovládanie bankového účtu však bohate postačí základná angličtina, nepotrebujete ju ovládať na neviem akej odbornej úrovni. Stačí pozdraviť a rozumieť, pochopiť základné atribúty bankového účtu. V jednoduchosti je krása…

   Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.